Sitemiz-Hakkında | ISITMA SOĞUTMA HAVALANDIRMA SANAYİ SİTESİ YÖNETİMİ

Sitemiz-Hakkında

Sitemiz-Hakkında

Sitemiz-Hakkında

 

Çeşitli küçük sanayi kollarına ait sanayi sitelerinin bulunmasına karşın Dolapdere gibi şehrin merkezinde kalan ya da İstanbul’un değişik bölgelerine dağılmış olan

ısıtma,soğutma,havalandırılamama sektöründe ki tüm oluşumları bir çatı altında toplamak ve günün ihtiyaçlarına uygun,modern ve teknik şartları içeren birer iş yerine sahip olmalarını sağlamak ve bu topluluğun genel hizmetlerini karşılayacak tesisleri içine alan bir sanayi sitesi kurmak için bir araya gelen kurucularımız,16 Temmuz 1986 Tarihinde bir yapı kooperatifi kurmuşlardır. Kooperatifimiz kuruluş ana amacı olan ortaklarımızı birer işyeri sahibi yapmanın yanında, teknik bilgi ve görgülerini arttırmak, modern üretim yöntemlerinden faydalanmalarını sağlamak, işbirliği ve uzmanlaşmanın gerçekleşmesi için çalışmalar yapmak ve mesleki gelişmelerini arttırmak,ana amacı olmuştur. İnşaat süresi içinde ve sonrasında bunları gerçekleştirmek için bir çok çalışma ve gayretler gösterilmiştir.

 

Amacını gerçekleştirebilmek için TEM Otoyolu yanında Büyükçekmece, Hoşdere köyü Mevkisinde toplam 172.200 m2 Arsa alınarak 1989 Ağustos ayında Kooperatifimizin temeli atılmıştır. İki etapta tüm site inşaatı gerçekleştirilmiş olup 1994 yılı sonunda aşağıdaki büyüklüklerden oluşan sanayi sitesini kullanıma açmışlardır.

 

İş yerlerini kapsayan toplam kapalı alan : 104.058m2
Yedek Parça Üniteleri kapalı alanı : 1.300m2
İdari ve Sosyal Tesis Kompleksi kapalı alanı : 5.175m2
İş yeri sayısı : 437 Adet